1229360257Witam,

Szanowni Klastrowicze, mamy zaplanowane spotkanie informacyjne z mecenasem Jędrzejem Danielem z firmy Phinance s.a Poznań dotyczące tematyki:

1/ Wykorzystanie rynku finansowego przy planowaniu spadkowym oraz zwiększeniu efektywności finansowej przedsiębiorstw. Czyli, jak najlepiej i najbardziej efektywnie optymalizować podatki w firmie.

Przedsiębiorcy mogą legalnie płacić niższe podatki wykorzystując możliwości jakie dają przepisy podatkowe. Korzystanie z optymalizacji podatkowej pozwala obniżyć obciążenia podatkowe, a co za tym idzie prowadzi do poprawy wyniku finansowego. Kluczowe jest w tym przypadku opracowanie odpowiedniej analiz oraz stworzenie na jej podstawie strategii podatkowej, która pozwoli w legalny sposób minimalizować obciążenia na rzecz fiskusa. Celem analizy jest dobranie rozwiązania, które dla danego podmiotu będzie minimalizować ryzyko podejmowanych działań przy jak największej korzyści podatkowej.

2/ Jak rozpocząć działania, które mogą stać się podstawą do stworzenia planu skutecznej sukcesji.

podczas prezentacji postaramy się odpowiedzieć również na pytania :
– Jak przygotować przedsiębiorstwo do niespodziewanej zmiany pokoleniowej?
– Dlaczego tylko 30 procent przedsiębiorstw przetrwa zmianę pokoleniową?
– Jakie zagrożenia wynikają z prowadzenia działalności w formie spółki cywilnej?
– Jakie zagadnienia prawne, finansowe i podatkowe należy uwzględnić przy budowie Planu Sukcesji?

3/ Ponadto prosimy o zgłaszanie chętnych do panelu innowacji produktowej, który poprowadzi Dziekan Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, dr hab. inż. Maciej Taczała, prof. nadzw. ZUT. Pan Dziekan wraz z zespołem naukowców z Wydziału Techniki Morskiej i Transportu, który jest obecnie jednym z dziesięciu wydziałów Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie przedstawią członkom klastra program i propozycję współpracy dla przedsiębiorców z uczelnią. W zakresie prezentacji znajdą się m.in. tematy z technologii morskich wykorzystywanych w budownictwie jachtowym.

W związku z ograniczoną liczbą miejsc, bardzo proszę o potwierdzenie przybycia na spotkanie do dnia 29.02.2016r.

SPOTKANIE ZAPLANOWANE JEST NA DZIEŃ :

11.03.2016 na godz. 12.00 w Kołobrzegu.

Z poważaniem

Darek Kowalski

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny z wizytą w Klastrze