O naszej Marinie

Marina Solna w Kołobrzegu to doskonałe miejsce dla żeglarzy i motorowodniaków spragnionych wspaniałej przygody. Tutaj tradycje morskie łączą się z nowoczesnością a marinę odwiedzają co roku jachty z całego świata. Marina powstała w ramach projektu Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego wspierającego modernizacje i budowę marin w Województwie Zachodniopomorskim.

Niewątpliwym atutem jest lokalizacja, Kołobrzeg to największe i najpiękniejsze polskie uzdrowisko z licznymi parkami, zabytkami i szeroką piaszczystą plażą. Oprócz walorów klimatycznych i krajobrazowych Kołobrzeg dysponuje doskonałą bazą zabiegową, hotelową i gastronomiczną. Lokalizacja na Bałtyku sprawia, że marina jest idealnym miejscem startowym na urokliwą podróż na Bornholm i całą Skandynawię, a także przystankiem na trasie pomiędzy wschodem i zachodem południowego brzegu Bałtyku.

Marina posiada pełną infrastrukturę dla jachtów. Każde stanowisko posiada własne przyłącze wody i prądu, w hali zlokalizowanej w marinie działa serwis jachtów a w budynku klubowym sklep żeglarski. Zapewniamy również odbiór ścieków i odpadów z jachtów a do mariny można zamówić tankowanie. Cumowanie odbywa się do nabrzeży i pomostów cumowniczych, jednorazowo możemy przyjąć 100 jachtów.

Również załogi jachtów mogą czuć się u nas komfortowo i bezpiecznie. Nasi Goście mają do dyspozycji w marinie łazienki, pralnie z suszarnią i wiele terenów zielonych. W budynku klubowym znajduje się sklep spożywczy, kawiarnia i sala wykładowa. Również tereny zewnętrzne zapewniają spokojny wypoczynek wśród zagospodarowanych terenów zielonych z miejscami do odpoczynku i grillowania, a także z placem zabaw dla dzieci. Dla bezpieczeństwa naszych Gości teren mariny jest całodobowo chroniony i monitorowany.

Wyjątkową atrakcją mariny jest zabytkowy fort obronny z XVIII wieku – Reduta Morast. Zapraszamy do odwiedzania Mariny Solnej w Kołobrzegu w trakcie swoich podróży, dołożymy wszelkich starań aby każdy czuł się u nas bezpiecznie i komfortowo.

marina@zpmkolobrzeg.pl
www.marinakolobrzeg.pl
GPS: 54º10`47’’ N 015º33`34’’ E