Port Mrzeżyno, to port morski nad Morzem Bałtyckim, u ujścia rzeki Regi, pomiędzy Rewalem, a Kołobrzegiem. Jest głownie bazą rybołówstwa morskiego ale posiada również małą marinę dla jachtów w pełni przystosowaną dla bezpieczeństwa i komfortu żeglarzy. Po opuszczeniu Mrzeżyna przez marynarkę wojenną port pozostał do wyłącznej dyspozycji kilkunastu rybaków, którzy wykorzystują jedynie niewielki fragment nabrzeży. Port w Mrzeżynie pełni funkcję morskiego przejścia granicznego, które obejmuje ruch towarowy statkami rybackimi o polskiej przynależności. Odprawę graniczną i celną przeprowadza placówka Straży Granicznej w Rewalu.

Warunki nawigacyjne.

Prądy przybrzeżne płyną na północny wschód lub północny zachód, co jest uzależnione od od kierunku wiatru. Od jego siły i czasu utrzymywania się z jednego kierunku zależy także prędkość prądu, który może dochodzić do 3 węzłów. W porcie występuje prąd spływający o zmiennej prędkości od 0,5 do 1 węzła (ekstremalnie do 3 węzłów po długotrwałych deszczach i  silnych wiatrach oglądowych).

Dzięki procom pogłębiarskim prowadzonym przez Urząd Morski w Szczecinie, można wejść do portu jachtem o zanurzeniu ponad 2m.  Mówi nam Pan Stanisław Wolski z Urzędu Morskiego w Szczecinie. Dodaje też, że Mrzeżyno od sierpnia 2015 roku będzie tam stacjonowała na stałe pogłębiarka i jej praca będzie uzależniona od potrzeb. Dzięki temu wejście,  które jest mocno zasypane będzie od tej pory udrożnione.

Tor podejściowy ma długość ok. 230 m, szerokość 88 m i głębokość 3,4 m. Przy występowaniu długotrwałych silnych wiatrów warunki wejścia do portu mogą ulec zmianie. Urząd morski informuje, że jednostki żaglowe nie powinny korzystać z wejścia do portu w porze nocnej. Trudne podejście do portu jest odwrócone w kierunku wschodnim i przy wiatrach już od 3-3,5°B port jest praktycznie niedostępny dla żeglarzy.b43_mrzezyno_z_lotu_1446