Zachęcamy do zarejestrowania się na wyjazd studyjny w tematyce napędów elektrycznych do Austrii, południowych Niemiec i Szwajcarii w terminie 9-13 września 2019. Wyjazd zakłada wizyty – zwiedzanie i prezentacje u producentów silników elektrycznych (m.in. Torqeedo), baterii i łodzi oraz w wypożyczalniach sprzętu wodnego z napędem elektrycznym.

Wyjazd odbywa się w ramach Projektu „ELMAR” i może być w znacznym stopniu dofinansowany (decyduje moment zgłoszenia).

Austria, Bawaria i Szwajcaria ze względu na ograniczenia w poruszaniu się po jeziorach jednostkami z napędem spalinowym są pewnego rodzaju kolebką napędów elektrycznych dla łodzi. Wiele firm z tych regionów może poszczycić się innowacyjnymi i pionierskimi rozwiązaniami. Jest to dobra okazja, aby poznać te rozwiązania, zobaczyć jak powstają i porozmawiać o nich nawiązując przy okazji cenne kontakty.


Wyjazd studyjny zaczyna się w 10.09 (preferowane przybycie 9.09 wieczorem) w Salzburgu (Austria) i kończy 12.09 wieczorem w Konstancji nad Jeziorem Bodeńskim.

W załączniku znajduje się harmonogram i praktyczne wskazówki dotyczące noclegów, rezerwacji oraz przyjazdu i wyjazdu (w języku ang.).   ELMAR_Study trip D-A-CH_Program + Practical Information

Szczegóły organizacyjne

Przejazd zorganizowanym autokarem z Salzburga poprzez poszczególne lokalizacje firm i wizyty w nich są dla uczestników nieodpłatne – finansowane w ramach projektu ELMAR.

Istnieje możliwość dodatkowego dofinansowania kosztów przyjazdu do Salzburga i wyjazdu z Konstancji i zakwaterowania w hotelach rzędu 85%. Dokonana została wstępna rezerwacja noclegów w hotelach w 4 kolejnych lokalizacjach. Cena za 4 noce (z śniadaniami) wynosi ok. 550,00 EUR – istnieje szansa dofinansowania rzędu 85% wówczas każdy uczestnik wnosi opłatę w wysokości 82,5 EUR za noclegi.

W ramach wyjazdu zapewnione są dwie wspólne kolacje. Pozostałe posiłki uczestnik pokrywa we własnym zakresie.

Więcej informacji na temat kosztów i płatności, programu, czasów rozpoczęcia i zakończenia oraz zalecanych opcji podróży można znaleźć w załączonym programie i praktycznych informacjach lub kontaktując się z przedstawicielem Klastra Żeglarskiego: Filip Gruszczyński – tel. 608 042 753, e-mail: biuro@klaster-zeglarski.pl

 Konieczna jest rejestracja za pomocą formularza rejestracyjnego do 25 lipca 2019 r. Na stronie https://forms.gle/NkFo1X4L19fTqsTJ6. Ilość miejsc ograniczona.

ELMAR Study Trip do Austrii, Bawarii i Szwajcarii, termin: 9-13.09