Najpiękniejsze jachty, luksusowe łodzie motorowe, najszybsze skutery, nowoczesny sprzęt żeglarski i motorowodny można było podziwiać w Centrum EXPO XXI. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA są największą imprezą wystawienniczą branży i sympatyków żeglarstwa, jachtingu motorowego, kajakarstwa, windsurfingu oraz nurkowania w Polsce i jednym z większych wydarzeń na rynku europejskim. Swoje produkty zaprezentowało tu kilkaset firm oferujących sprzęt i akcesoria ze wszystkich dyscyplin aktywnego wypoczynku i sportów związanych z wodą. Jubileuszowa edycja Targów zgromadziła rekordową liczbę blisko 450 wystawców, sto kilkadziesiąt jachtów i łodzi w tym kilkanaście premier.

Targom WIATR i WODA towarzyszyła warszawska odsłona konferencji Marine Industry Forum. Szczególną uwagę poświęcono nowemu Prawu Wodnemu. Tej tematyki dotyczył wykład mec. Patryka Zbroji, właściciela kancelarii Zbroja Adwokaci, który opowiedział o zagrożeniach i konsekwencjach wynikających z wprowadzenia nowego Prawa Wodnego. Była to również niepowtarzalna okazja dla ludzi z branży przemysłu jachtowego do zapoznania się ze zmieniającymi się regulacjami prawnymi, dotyczącymi zatrudniania obcokrajowców w Polsce. Ponadto, nie zabrakło wątków dotyczących nowoczesnych technologii. Na pytanie „Czy Druk 3D może być źródłem innowacyjności w branży stoczniowej” odpowiedział przedstawiciel  firmy Cubic Inch, 3D Printing & Engineering.

30. edycja Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA odbyła się w dniach 8 – 11 marca 2018 roku w EXPO XXI w Warszawie.